PROJEKTOWANIE KONSTRUKCJI STALOWYCH
NASZĄ KLUCZOWĄ KOMPETENCJĄ JEST PROJEKTOWANIE PRZEMYSŁOWYCH KONSTRUKCJI STALOWYCH, OD FAZY KONCEPCJI PO OBLICZENIA STATYCZNE, SYMULACJE I OPRACOWANIE PEŁNEJ DOKUMENTACJI WYKONAWCZEJ.
Projektując konstrukcje stalowe sięgamy po najnowsze technologie, które nie tylko zapewniają najwyższą jakość, stabilność i niezawodność zaprojektowanych obiektów, ale przede wszystkim zapobiegają pochopnej inwestycji i stracie pieniędzy inwestora. Przed rozpoczęciem procesu wdrażania projektu, wszystkie założenia teoretyczne odnośnie poszczególnych elementów sprawdzone są przez nas przy użyciu odpowiednich obliczeń i symulacji, z użyciem nowoczesnego oprogramowania.
W fazie koncepcji przygotowujemy trójwymiarowy model budynku w technologii Modelowania Informacji o Budynku (ang. BIM – Building Information Modeling), z użyciem TRICAD MS. Jest to wiodące rozwiązanie, od ponad dekady optymalizujące pracę inżynierów usług budowlanych, zakładów przemysłowych, projektantów cyfrowych fabryk, konstrukcji i instalacji. Technologia BIM jest szeroko stosowana w sektorze budowlanym na całym świecie, zwłaszcza przy skomplikowanych projektach, gdyż na najwyższym poziomie pozwala kontrolować etap projektowania i produkcji.
Dokumentację wykonawczą tworzymy z wykorzystaniem Tekla Structures Steel Detailing. Dzięki niemu, w oparciu o model 3D, dostarczamy szczegółowe informacje, w tym dokładne rysunki 2D dla poszczególnych elementów stalowych, w tym schodów, barierek, drabin, słupów, belek, dźwigar, rygli i stężeń. Generujemy też wykaz materiałów oraz dane NC i PPS. Zwiększa to wydajność, a tym samym rentowność całego projektu. ProSteel oferuje integrację nie tylko z produktami firmy Bentley, ale także z produktami firm trzecich. Możliwość ta eliminuje konieczność powielania niektórych działań i zwiększa interoperacyjność z innymi aspektami procesu projektowania, w tym analizy strukturalnej i projektowania (np. STAAD i RAM) oraz projektowania instalacji (AutoPLANT).
Wykonujemy projekty zgodnie z normami Eurocode 3 lub DIN 18800 i stosujemy najwyższe standardy projektowania konstrukcji stalowych oraz wytyczne niemieckich organizacji DASt i DSTV. Pozwala nam to na owocną współpracę z najbardziej wymagającymi, wiodącymi markami na rynku. Do tej pory projektowaliśmy, między innymi, dla niemieckich liderów branży samochodowej, takich jak AUDI, BWM, Dailmer, VW, SAAB, czy TATA.
Technologie CAD (ang. Computer Aided Design – komputerowo wspomagane projektowanie) i CAM (ang. Computer Aided Manufacturing – komputerowe wspomaganie wytwarzania) pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku zrewolucjonizowały dotychczasowy sposób przygotowania produkcji, praktycznie na każdym etapie. Od powstania koncepcji w głowie inżyniera, po dostarczenie gotowego produktu klientowi, cały proces projektowy w firmie PMJ Sp. z o.o. jest w logiczny sposób wspomagany przez specjalistyczne oprogramowanie z korzyścią dla naszych klientów.
ZALETY PROJEKTOWANIA W TECHNOLOGII BIM
- Oszczędność pieniędzy dzięki eliminacji potencjalnych konfliktów powodujących przestój na budowie
BIM daje możliwość sprawdzenia wszelkich założeń koncepcyjnych według różnych scenariuszy symulacji zachowania się budynku w warunkach rzeczywistych już na etapie projektowania. W kolejnych etapach włącza się integrację harmonogramów i modelowanie kosztów.
- Projektowanie zintegrowane zwiększające efektywność
Cała dokumentacja zawarta w obrębie jednego pliku uwalnia od konieczności żmudnej archiwizacji poszczególnych elementów, a przy tym środowisko umożliwia całemu zespołowi architektów i inżynierów pracę na jednym modelu parametrycznym i równoczesne nanoszenie zmian i informacji na wielu poziomach projektu. Wprowadzone dane mogą być następnie w łatwy sposób udostępniane inwestorom i wykonawcom.
- Stała kontrola nad projektem, sprawne i szybkie konsultacje, kluczowe w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń na budowie
Inspektor nadzoru inwestorskiego, czy podwykonawca instalacji mają w każdej chwili wgląd poprzez urządzenie mobilne w dane projektu przechowywane na komputerze w pracowni, co usprawnia komunikację, pozwala szybko reagować na nowe okoliczności.
- Analizy i wykazy niezbędnych zestawień zysków i strat
Technologia BIM daje możliwość przeprowadzenia szybkich badań procesów cieplnych, wilgotnościowych, nasłonecznienia, analiz ogrzewania, klimatyzacji itp.
- Spójność i elastyczność dokumentacji (parametryczność)
Wszystkie zmiany dokonane w projekcie oraz liczbowych zestawieniach inwestycyjnych przenoszą się samoczynnie na pozostałe elementy dokumentacji. Pozwala to na ogromną oszczędność czasu, bez ryzyka nieumyślnych pomyłek podczas ręcznej aktualizacji danych.
- Popularyzacja rozwiązań przyjaznych środowisku
Narzędzia modelowania i symulacji środowiska rzeczywistego dają ogromne możliwości analityczne, a co za tym idzie pozwalają lepiej zrozumieć i zaplanować nowoczesne, ekologiczne rozwiązania projektowe.